Dwa sposoby zarabiania na kursach online

jak zarabiać w internecie

W obecnych czasach istnieje mnóstwo sposobów zarabiania pieniędzy online. Jednym z takich sposobów jest działalność związana z szeroko pojętą edukacją online. Szkolenia i kursy online są coraz bardziej popularną i skuteczną metodą zdobywania nowych kwalifikacji dla większości ludzi i ciekawą opcją na zarobienie poważnych pieniędzy dla twórców treści,

W tym artykule pokaże Ci dwa sposoby na to jak Ty możesz ugryźć kawałek tego sycącego tortu. Jeden z tych sposobów będzie trudniejszy, ale jednocześnie bardziej dochodowy. Drugi będzie znacznie łatwiejszy i zwykle mniej dochodowy.

1. Tworzenie i sprzedaż własnych kursów online

Być może wydaje Ci się to niedorzeczne, ale w Polsce jest wielu młodych milionerów, którzy swój pierwszy milion zarobili własnie na tym, że dzielili się wiedzą online. Być może teraz w Twojej głowie pojawiło się milion obiekcji typu “to niemożliwe”, albo “nie wierzę w to”.

Sprawa nie jest jednak tak skomplikowana jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Pomyśl, w Polsce jest ponad 30 milionów ludzi. Gdyby tylko 100 tys spośród tych osób rozwiązała swój problem dzięki Twojemu kursowi np. za 10 zł, to byłbyś milionerem.

Przepis na to jest dosyć banalny – musisz dać ludziom wyjątkowo dużą wartość, za wyjątkowo nieduże pieniądze. Jeżeli ktoś może zyskać ogromną wiedzę praktyczną w postaci kilkugodzinnego kursu, za symboliczną kwotę, to uwierz mi, że nie będzie się zastanawiał, czy kupić, tylko błyskawicznie zainwestuje w wiedzę.

Wydanie 10 – 50 zł na coś wartościowego jest jak zakup paczki gum w sklepie – niezależnie od tego jakie gumy przyszły Ci do głowy.

Ok, być może zastanawiasz się jaki kurs mógłbyś stworzyć, albo, czy na pewno się do tego nadajesz. Myślę, że najlepiej na te pytania odpowiedzą dwa artykuły, które znajdziesz tutaj:

1: https://simple-lms.com/pl/jestes-ekspertem/
2: https://simple-lms.com/pl/dlaczego-warto-tworzyc-kursy-online/

Przeczytaj je później, bo chcę Ci napisać jeszcze coś ważnego…

Owszem, tworzenie własnych kursów online będzie wymagało od Ciebie trochę zaangażowania. Tego typu materiały trzeba nagrać, obrobić w zakresie audio i wideo, następnie umieścić na własnej platformie do sprzedaży kursów, skonfigurować ich sprzedaż i nieco je wypromować.

Przyznasz jednak, że to dużo lepsza perspektywa zarobienia chociażby pierwszych 50 czy 100 tysięcy złotych, niż chodzenie do pracy na etacie 5 dni w tygodniu po 8-10h i praca wyłącznie na cele Twojego szefa, zamiast na własne.

Tworząc kursy pracujesz dla siebie i tworzysz społeczność wokół siebie – pracując na etacie dla siebie nie robisz nic poza rozwojem kilku umiejętności potrzebnych Twojemu szefowi żeby z czystym sumieniem mógł wypłacić Tobie pensję.

Ważne jest, żeby posiadając własny kurs sprzedawać go pod własną marką i najlepiej we własnej domenie. Do tego może Ci się przydać platforma do kursów online, którą znajdziesz tutaj.

Simple LMS jest platformą bardzo prostą w obsłudze i z pewnością poradzisz sobie z jej obsługą, a jeśli miałbyś jakiekolwiek pytania, to założyciele tej platformy chętnie Ci pomogą.

2. Rekomendowanie sprawdzonych rozwiązań osobom, które tworzą kursy online.

Pewnie wiesz, że dziś mnóstwo osób kupuje chętniej produkty i usługi z polecenia niż jakiekolwiek inne. To bardzo prosty sposób na zarobienie dodatkowych, naprawdę fajnych pieniędzy.

Na Facebook-u dosłownie co chwilę ktoś na jakiejś grupie pyta o to czy ktoś mógłby polecić najlepszą platformę do publikowania i sprzedaży kursów online.

Wyobraź sobie teraz sytuację, że wiesz np. o Simple LMS, masz tam założone konto i przystąpiłeś do programu partnerskiego. Twórcy Simple LMS bardzo się napracowali, żeby stworzyć to narzędzie, a Ty po prostu generujesz link partnerski i zarabiasz np. 25% od KAŻDEJ sprzedaży!

Brzmi nieźle, prawda? I tak też wygląda. Od założycieli Simple LMS wiem, że najchętniej kupowanym pakietem jest pakiet PLUS. Zajrzyj do cennika Simple LMS i pomyśl ile dodatkowych pieniędzy mógłbyś mieć co miesiąc polecając to rozwiązanie tylko tym osobom, które pytają o nie na grupach na Facebook-u?

Policzmy. Załóżmy, że w ciągu roku udało Ci się polecić Simple LMS czterdziestu osobom i każda z nich zakupiła tylko pakiet PLUS. Daje to 900 zł miesięcznie pasywnego dochodu. Dostajesz 900+ tylko za to, że pomogłeś komuś rozwiązać problem, który go trapił.

Oczywiście, możesz tak postąpić z innymi rozwiązaniami i również je polecać. Marketing rekomendacyjny w Polsce dopiero się rozwija i szanse na zarobienie sporych pieniędzy będą tylko rosły.

Zwrócę Ci uwagę na jedną rzecz. Jeśli chcesz być przekonujący i skutecznie rekomendować komuś różne produkty i usługi, powinieneś trochę je poznać i powinieneś potrafić wskazać dlaczego rekomendujesz dane rozwiązanie. Samo słowo “polecam” to trochę za mało, ale jeśli napiszesz “Polecam bo…” i uzasadnisz dlaczego warto, to prowizja zasilająca Twoją kieszeń będzie płynęła coraz szerszym strumieniem.

Ale poczekaj… to nie koniec. Co by było gdybyś na polecaniu produktów i usług zarabiał miesięcznie powiedzmy 5 tys zł? Wiem jak mógłbyś to wykorzystać. Mógłbyś nagrać własny kurs o tym, jak dorobić drugą wypłatę polecając sprawdzone produkty i usługi.

Jak myślisz, czy zarabiając na polecaniu i sprzedając własny kurs o tej tematyce zarabiałbyś mniej czy więcej pieniędzy?

Jest to oczywiście pytanie retoryczne na które każdy zna odpowiedź. Ze swojego doświadczenia dodam tylko tyle, że jeśli faktycznie się za coś weźmiesz, to prędzej czy później będziesz miał efekty i wiedzę, która do nich prowadzi, a dzieląc się tą wiedzą za pieniądze zyskasz jeszcze większe uznanie i zbudujesz jeszcze większy majątek.

Tak wygląda droga do pierwszego miliona.

Podsumowanie

Zacznij tworzyć własne kursy online, a jeśli nie wiesz jak to zrobić to przeczytaj artykuły, do których linkuję wyżej. Jeśli aktualnie nie jesteś w stanie tworzyć nowych kursów, to zacznij polecać chociażby Simple LMS. Samo obcowanie z ludźmi tworzących kursy online i polecanie im sprawdzonych rozwiązań z czasem sprawi, że Ty również zaczniesz zarabiać w ten sposób, a zarabiać tak możesz z każdego zakątka naszej planety…

Dodaj komentarz

avatar