Podatki od zarobków w Internecie

jak zarabiać w internecie

Każdego dnia dostajemy od was pytania:

A co z podatkiem?
Czy trzeba odprowadzać podatek?
Jak wygląda sprawa z podatkiem?
Jak rozliczać podatek?

Czy trzeba płacić podatki od zarobków w Internecie?

Ty jako człowiek pełnoletni jesteś zobowiązany płacić podatki od każdej zarobionej złotówki. Nie ma znaczenia, czy zarabiasz pieniądze w programach partnerskich współpracując z nami w Projekt Milion, czy zbierasz truskawki. Zgodnie z prawem musisz odprowadzić podatek.

W przypadku programów partnerskich, które Ci pokazujemy sytuacja wygląda tak, że możesz działać w nich:

  1. Jako osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej – wtedy podatek rozliczasz na koniec roku. Sumujesz swoje zarobki z programu partnerskiego, idziesz do księgowej, mówisz, że zarobiłeś w programie partnerskim kwotę X, pokazujesz rachunki, płacisz 50zł, i księgowa oblicza podatek, który musisz zapłacić. Podatek wyniesie 8,5% lub 18% lub 32% (jeśli zarobisz więcej niż 85 tys PLN rocznie) w zależności od Twojej sytuacji i zarobków. Zwykle nie ma przeszkód, żeby płacić podatek wynoszący tylko 8,5%.
  2. Jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą – wtedy zakładasz działalność gospodarczą, wystawiasz fakturę i księgowa oblicza należne zaliczki na podatek dochodowy i podatek VAT, które odprowadzasz do urzędu skarbowego. Podatek wyniesie 18% lub 19% lub 32%.

Muszę najpierw dokładnie wiedzieć…

Osoby, które chcą działać w Projekt Milion, często rezygnują z działania, bo… najpierw muszą wiedzieć ile zapłacą podatku i jak go rozliczać. To trochę tak, jakby małe dziecko zrezygnowało z nauki chodzenia, bo nie wie jak to jest chodzić na dwóch nogach!

Dobra rada: Skup się najpierw jak zarabiać jak największe pieniądze, a znajdziesz drogę do tego jak zapłacić odpowiednie podatki. Jeśli zarabiasz, to płacisz księgowej, która zrobi wszystko tak jak trzeba i w ogóle nie zaprzątasz sobie tym głowy.

Dopóki nie zarabiasz, to trudno jest jednoznacznie określić w jaki sposób musisz odprowadzić podatek!

Problem w tym, że ludzie biedni mentalnie zawsze szukają powodów dla których mogliby czegoś nie robić, zamiast skupić się na tym, co należy robić.

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze, to skup się na tym jak je zarabiać. Jeśli chcesz zastanawiać się jak płacić podatek, a zarobiłeś 0zł, to oznacza, że nie masz właściwego podejścia do zarabiania pieniędzy i z takim podejściem nigdy nie zarobisz.

Nie znam człowieka, który legalnie dorobił się na “niepłaceniu podatków”…

Bogactwo ludzi nie bierze się z niepłacenia podatków. Bogactwo bierze się z zarabiania jak największych pieniędzy. Jeśli Twój umysł skupia się na tym, jak nie zapłacić podatku, to nigdy nie zarobisz dużych pieniędzy, ponieważ zadajesz sobie niewłaściwe pytanie.

Właściwe pytanie brzmi: “Co zrobić, żeby zarobić jak najwięcej?”.

Zgodzisz się ze mną, że lepiej zarobić 1 milion złotych i oddać 190 tyś złotych podatku, niż zarobić 10 tyś złotych i wydać je wszystkie na jakieś “koszty w firmie”, żeby tylko nie zapłacić podatku. W pierwszym przypadku zostanie Ci w kieszeni 810 tys złotych. W drugim przypadku zostanie Ci 0 zł.

Żeby zarabiać pieniądze musisz zadawać sobie właściwe pytania!

Ciekawa anegdota: Jakiś czas temu odbyłem rozmowę z człowiekiem, który chciał zdobywać wiedzę w ramach Projekt Milion. Człowiek ten uznał, że skoro trzeba płacić podatek od zarobionych pieniędzy, to jemu się to nie opłaca. Doszedł do wniosku, że jak ma oddać około 20%, to nie ma to sensu. Odpisałem mu wtedy:

Wiesz co? Myślę, że bez sensu jest to, że spożywasz jedzenie. To się nie opłaca, skoro 50% tego co zjesz to kupa…

Podsumowanie

Celem Projekt Milion jest nauczenie Cię, jak zarabiać w internecie. Wbij sobie do głowy, że od każdej zarobionej kwoty musisz odprowadzić podatek i przestań zaśmiecać sobie umysł zastanawianiem się, czy podatek trzeba płacić, czy nie. Jak zarobisz, to będzie Cię stać na księgową, która wszystko rozliczy.

Jeśli nie masz pewności co do wysokości podatku, to odłóż na osobne konto 32% (maksymalna stawka podatku) od każdej kwoty, którą zarobiłeś w ramach programu partnerskiego, na poczet przyszłego podatku, który rozliczy Ci księgowa pod koniec roku.

Jeśli zarabiasz regularnie duże kwoty w programach partnerskich (po kilka tysięcy złotych co miesiąc) to załóż działalność gospodarczą i wtedy księgowa rozliczy Twoje podatki co miesiąc. Przy dużych zarobkach dobrze jest skorzystać z podatku liniowego.

Jednak najpierw skup się na zarabianiu pieniędzy a nie tworzeniu problemów, których nie ma. Jak już będziesz zarabiać, to znajdź księgowego i po kłopocie 🙂

 

UWAGA: Ten wpis nie jest żadną poradą podatkową – jego celem jest zobrazowanie sytuacji, ale musisz zdawać sobie sprawę, że nie jestem żadnym doradcą podatkowym, nie mogę udzielać takich rad i nie biorę odpowiedzialności za to jakie działania podejmiesz na podstawie tego wpisu.

Dodaj komentarz

avatar