Zarabianie Pieniędzy – Ogromna Różnica…

jak zarabiać w internecie

Zarabianie pieniędzy to nie wszystko. Musisz wiedzieć po co zarabiasz pieniądze i jak mądrze je wykorzystać.

Po co zarabiasz pieniądze?

Pewnie większość zgodzi się ze stwierdzeniem,  że: “Pieniądze zarabia się po to, żeby cieszyć się tym, co można za nie kupić.”

Co do zasady jest to dosyć słuszna teza, ale istnieje OGROMNA różnica pomiędzy tym, czy wydajesz pieniądze w momencie, kiedy USZCZUPLAJĄ one Twój majątek, czy w momencie kiedy wydawane pieniądze “NIE WPŁYWAJĄ” na Twój majątek.

Żeby w pełni świadomie wydawać swoje pieniądze, musisz zdawać sobie sprawę z faktu do czego tak naprawdę są one w Twoim życiu potrzebne.

Kiedy wydatki uszczuplają Twój majątek (wariant 1)

Załóżmy przez chwilę, że zarabiasz kosmiczną kwotę 50 tys PLN miesięcznie. Wiem, że może Ci się to wydać abstrakcyjne, ale zarabianie pieniędzy w internecie daje takie możliwości.

Wyobraź sobie, że pół miliona złotych leży na Twoim stole, a Ty każdego dnia bierzesz dowolną ilość z tej kupki i spełniasz swoje zachcianki: kupujesz telefony, samochody, najnowsze gadżety, imprezujesz.

Oczywiste jest, że w pewnym momencie tak “zagospodarowane” pieniądze się skończą.

Owszem, możesz powiedzieć, że przecież zarabiasz 50 tys PLN miesięcznie, więc zawsze Ci ich wystarczy, ale nie jest to do końca prawda. Zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, co jest poza Twoją kontrolą i co może nagle pozbawić Cię takich zarobków (zmiana koniunktury, utrata pracy, regulacje prawne, zmienne otoczenie rynkowe itp.)

Innymi słowy: Przejadasz wszystkie swoje “zapasy żywieniowe”, nie mając pewności, że stale będą dopływać nowe zapasy.

Kiedy wydatki “nie wpływają na Twój majątek” (wariant 2)

Załóżmy, że zamiast konsumować pieniądze przeznaczyłeś je na zakup nieruchomości pod wynajem – zakupiłeś 5 mieszkań na kredyt, z których masz dodatni przepływ gotówkowy na poziomie 7500zł (już po opłaceniu rat kredytów).

Załóżmy teraz, że Twoje zachcianki kosztują Cię miesięcznie właśnie te 7500zł: nowe telefony, rata leasingowa za auto z salonu, imprezy, wycieczki.

Po utracie głównego źródła przychodu zachowując się jak w wariancie 1 masz do dyspozycji jakąś część gotówki która Ci pozostała i szybko tracące na wartości gadżety – masz też potrzeby bieżące, które sprawiają, że Twój majątek topnieje każdego dnia.

W wariancie 2 po utracie głównego źródła przychodu cały czas posiadasz nieruchomości które spłacają Twoi najemcy, oraz dodatni przepływ gotówkowy, który finansuje Twoje życie na przyzwoitym poziomie.

Masz też czas na to, żeby pomyśleć co dalej. Masz też wolność – tak naprawdę nie musisz pracować, żeby funkcjonować – jesteś emerytem.

Podsumowanie

Jak widzisz w zarządzaniu swoim majątkiem chodzi nie tylko o zarabianie pieniędzy. Kluczowy jest MOMENT w którym chcesz korzystać z efektów Twojej pracy – wtedy potrzebna jest Ci inteligencja finansowa w zarządzaniu majątkiem, który udało Ci się wypracować.

Znakomite źródło dochodów można stracić w każdej chwili, dlatego Twoim celem powinno być najpierw zbudowanie zaplecza dochodów pasywnych, a później wygodne i wystawne życie..

Rozumiem ludzi, którzy chcą żyć na maksa tu i teraz, ale jeśli jesteś takim człowiekiem, to oprócz zadawania sobie pytania w stylu “A co jeśli umrę i nie skorzystam ze swojej kasy” powinieneś zadać sobie również pytanie “A co jeśli przeżyję, ale nie będę miał za co żyć?”

Ps.: Przykład nieruchomości ma na celu zobrazowanie i nie świadczy o tym, że jest to najlepsza możliwa inwestycja – to tylko przykład obrazujący podejście.

Ps2.: Zarabianie pieniędzy w internecie jest proste – trzeba tylko wiedzieć jak to robić. Możemy Ci w tym pomóc. Wypełnij formularz pod tym wpisem i dołącz do Projekt Milion.

Dodaj komentarz

avatar